دانلود پایان نامه ارشد رشته مدیریت

عنوان کامل پایان نامه :

 مطالعه مقایسه¬ای آمادگی دستگاه¬های اجرایی ستادی استان سیستان و بلوچستان در زمینه¬ی زیرساخت¬های پیاده¬سازی مدیریت دانش

قسمتی از متن پایان نامه :

ویژگی­های دانش

مک درموت[1] (2001)، معتقد می باشد که کسب اطلاعات در خصوص ویژگی­های دانش به اداره مؤثر آن کمک می­کند. وی معتقد می باشد همانگونه که مدیران در صورت اشراف به ویژگی­های کارکنان تحت سرپرستی خود، احتمال بیشتری برای موفقیت در اداره­ آنان دارند، اشراف به ویژگی­های دانش نیز چنین خصلتی خواهد داشت. در واقع سازمان‌ها برای مدیریت دانش بایستی بدانند چه چیزی را اداره می­کنند.

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید

مک درموت از ویژگی­های ذیل به عنوان ویژگی­های عمده دانش نام می برد:

 • دانش، یک اقدام انسانی و وابسته به بشر می باشد. سیستم­های رایانه­ای تضمین­کننده رشد دانش نیستند. زیرا دانش در ذهن بشر ایجاد می­کند و رشد می­یابد و در حقیقت نتیجه تفکر بشر می باشد.
 • ارائه و توزیع دانش به رشد آن کمک می­کند. دانش تنها دارایی شناخته شده­ای می باشد که وقتی دیگران در آن سهیم می­شوند، افزایش می­یابد.
 • دانش، سریعاً ایجاد نمی­گردد. مانند ویژگی­های دانش این می باشد که به صورت تدریجی ایجاد می­گردد و تجمعی می باشد. دانش گذشته در شکل­گیری دانش جدید مؤثر هست.
 • دانش به روش­های مختلفی ارائه می­گردد و منحصر به فرد نیست. دانش در زمان­های مختلف، توسط افراد مختلف، در مکان­های گوناگون به روش­های متنوعی ارائه می­گردد. تسلط بر روش­های مختلف ایجاد و ارائه دانش، ظرفیت بیشتری در سازمان برای دستیابی به دانش­های جدید ایجاد می­کند (مک درموت[2]، ۲۰۰۱).

آلی[3] (1997)، ویژگی‌های زیر را برای دانش برشمرده می باشد:

 • دانش، نامرتب[4] و بهم ریخته[5] می باشد. این ویژگی از خصلت انتزاعی­بودن دانش نشأت گرفته­می باشد. با وجود بهم­ریختگی دانش، آن در جستجوی نوعی وحدت و انسجام می باشد. در حقیقت این ویژگی دانش تابعی از یک نظام غایی می باشد.
 • دانش، خود سامانده می باشد. دانش برخلاف داده­ها و اطلاعات، قدرت سازندگی خود را نیز دارد. دانش شبیه سیستم زنده­ای می باشد که در تعامل با محیط، رشد می کند.

[1] Mack Dermott

[2] McDermot

[3] Allee

[4] Slovenly

[5] Tumble

سوالات یا اهداف این پایان نامه :

هدف اصلی

 • ارزیابی وضعیت عوامل زمینه­ای در پیاده­سازی مدیریت دانش در دستگاه های اجرایی ستادی استان سیستان و بلوچستان

اهداف فرعی (ویژه):

 • مطالعه و ارزیابی وضعیت شاخص­های عامل فناوری برای استقرار مدیریت دانش در دستگاه های اجرایی ستادی استان سیستان و بلوچستان
 • مطالعه و ارزیابی وضعیت شاخص­های عامل فرهنگی برای استقرار مدیریت دانش در دستگاه های اجرایی ستادی استان سیستان و بلوچستان
 • مطالعه و ارزیابی وضعیت شاخص­های عامل فرآیندهای مدیریت دانش برای استقرار مدیریت دانش در دستگاه های اجرایی ستادی استان سیستان و بلوچستان
 • مقایسه دستگاه های اجرایی ستادی استان سیستان و بلوچستان در ارتباط با زیرساخت های مدیریت دانش

لینک متن کامل پایان نامه رشته مدیریت با عنوان : مطالعه مقایسه¬ای آمادگی دستگاه¬های اجرایی ستادی استان سیستان و بلوچستان در زمینه¬ی زیرساخت¬های پیاده¬سازی مدیریت دانش  با فرمت ورد